ריצוף שיש – שיופי ואיכות נפגשים

ריצוף שיש – יופי איכות ויוקרתיות במוצר אחד

MARBLE היא בעלת צבעים שונים. אבן שיש הלבנה נחשבת לשיש הטהור ביותר והמבוקש ביותר בעולם. הטבע יוצר בעבורנו שונים ורידים יפהפיים על מרבצי השיש. איך נוצר שיש וכיצד נוצרים הצבעים השונים במאמר הבא: 

סלעי שיש הם סלעים מסיביים ואחידים, ולא שכבות דקיקות, הסלעים הם למעשה פסיפס של גרגירי קלציט אחידים. מרבצי השיש נוצרים לרוב בסלעים מותמרים כמו סלע צפחה ) Schist , )פליטים)Phyllite,) גנייס)Gneiss )גרנולוציטים)granulites ,)והם שכיחים ביותר בשכבות הישנות ביותר של קרום כדור הארץ. המטמורפוזה של סלעי גיר עשירים במאובנים לסלעי שיש בשכבות אלו הם תופעה נפוצה מאוד בטבע וקיימים מרבצי שיש גדולים באיטליה, ספרד, הודו וסין. 

ריצוף שיש – איך נוצרים צבעים שונים בסלעי השיש 

המחקר מלמד אותנו כי התגבשות הסלע מחדש לא ביטלה לחלוטין את המבנים האורגניים ובזכות זה אנו זוכים לSTAIRCASEשיש בצבעים שונים. גם במרבצי השיש הלבנים כמו בעיר קרארה שבאיטליה ניתן לאתר מינרלים של קוורץ, מיקה, פלוגופיט, גרפיט, תחמוצות ברזל, וגבישים קטנים של פיריט. מינרלים אלה הם למעשה זיהומים באבן הגיר המקורית, שהגיבו במהלך המטמורפיזם ויצרו תרכובות חדשות. האלומינה מייצגת תערובת של חימר; הסיליקטים מפיקים את הסיליקה שלהם מקוורץ ומחימר; הברזל הגיע מלימוניט, המטיט או פיריט בסלע המשקע המקורי. במקרים מסוימים ניתן לגלות את המצעים המקוריים של המשקעים הגיריים באמצעות רצועות מינרליות בשיש. מינרלי סיליקט, כלומר מינרלי הסיליקט, אם קיימים בכמות ניכרת כלשהי, עשויים לצבוע את השיש; למשל, ירוק במקרה של פירוקסנים ודו-חיים ירוקים; חום בזה של נופך וסוואניאני; וצהוב בזה של אפידוטה, כונדרודיט וטיטאניט. צבעים שחורים ואפורים נובעים מהימצאותם של קשקשים עדינים של גרפיט. 

האבן הנפוצה ביותר בעולם

ניתן למצוא שיש בכל רחבי העולם, אך ארבע המדינות בהן הוא נפוץ ביותר הן איטליה, ספרד, הודו וסין. מחצבי שיש יכולים להגיע לעובי של מאות מטרים המשתרעים על שטח גיאוגרפי עצום. עובדה זו מאפשרת לחצוב את השיש בקנה מידה גדול, כאשר כמה מחצבות בודדות יכולות לייצר מיליוני טונות של אבני שיש בכל שנה. אבני שיש טבעיות מיוצרות על ידי חיתוך זהיר של שיש לחתיכות בעלות מידות ספציפיות. אלה משמשים בעיצוב פנים למטרות ריצוף, בניית אנדרטאות, מבנים, פסלים ופרויקטים אחרים.

אצלנו בחברת אבן גביש תוכלו למצוא מגוון רחב של עבודות בשיש. החל מחיפויים, דרך ריצוף בשיש, ספי חלון, ועוד עבודות בסוגי natural stone.

ריצוף שיש – להכניס יוקרה לבית

יצא לכם לתהות איך נוצרה ומאיפה הגיעה אבן השיש אל הרצפה בבית שלכם. MARBLE FLOORING נחשב לריצוף היוקרתי ביותר. אז מאיפה מגיעה אבן השיש? איך היא נוצרת? ואיך נוצרים הגוונים המיוחדים שלה? הכל במאמר הבא: 

ריצוף שיש הכי יוקרתי שיש 

שַׁיִשׁ הוא  סלע מטמורפי שנוצר כאשר אבן גיר נתונה לחום ולחץ של המטמורפיזם. הוא מורכב בעיקר ממינרל קלציט (CaCO3) ובדרך כלל מכיל מינרלים אחרים, כגון מינרלים מחימר, מייקה, קוורץ, פיריט, תחמוצות ברזל וגרפיט. כאשר חלים תנאים מטמורפוזים, הקלציט בגיר מתגבשת מחדש ליצירת סלע המהווה מסה של גבישי קלציט המשתלבים זה בזה. סלע דומה הוא השיש דולומיטי, מיוצר כאשר דולוסטון נתון לחום ולחץ.

איך נוצר שיש? מה הכוונה תנאים מטמורפוזים? 

איך אבן השיש נוצרת והופכת לMARBLE FLOORING במטבח? 

הפיכת אבן גיר לשיש מתרחשת בדרך כלל בגבולות לוח מתכנסים, בהם אזורים גדולים של קרום כדור הארץ חשופים לחום ולחץ של מטמורפיזם אזורי. שיש נוצר גם על ידי מטמורפיזם במגע כלומר במקרה בו גוף מאגמה חם מחמם אבן גיר או דולוסטון סמוכות. תהליך זה מתרחש גם בגבולות הלוחות המתכנסים. ככל שתהליך המטמורפיזם מתקדם, הגבישים הולכים וגדלים והופכים לזיהוי קל כגבישים של קלציט. התגבשות מחדש מסתירה את המאובנים ומבני המשקע המקוריים של אבן הגיר. התגבשות מחדש היא שמסמנת את ההפרדה בין אבן גיר לשיש. לשיש שנחשף לרמות נמוכות של מטמורפיזם יהיו גבישי קלציט קטנים מאוד. הגבישים גדלים בדרך כלל בגודל ככל שמתקדמת רמת המטמורפיזם. מינרלים מחימר בתוך השיש ישתנו למיקרו ומבני סיליקט מורכבים יותר ככל שרמת המטמורפיזם עולה. חלקם עשויים לתרום ליצירת מינרלים פנינים כגון קורונדום – מינרל אודם וספיר. 

מאבן שיש לריצוף שיש

אז איך הופכת אבן השיש לריצוף וmarble stairs that we know? השיש מופיע בשקעים גדולים שיכולים להיות בעובי של מאות מטרים ונרחבים מבחינה גיאוגרפית. זה מאפשר לכרות  את האבן בקנה מידה גדול, כאשר כמה מחצבות מייצרות מיליוני טונות בשנה של אבני שיש. 

השימושים בשיש? 

רוב השיש עשוי מאבן כתושה או מאבן מימד. אבן מרוסקת משמשת כמצרף בכבישים מהירים, מיטות רכבת, יסודות בנייה וסוגי בנייה אחרים. אבן מימד מיוצרת על ידי ניסור שיש לחתיכות בעלות מידות ספציפיות. אלה משמשים באנדרטאות, מבנים, פסלים, MARBLE FLOORING ופרויקטים אחרים. 

אבן גביש – מתמחים באבנים מכל הסוגים 

אבן גביש היא חברה לאספקת אבן ושיש מהמובילות בתחומה בישראל. כבר שלושה דורות של עבודה באבן. חושבים על ריצוף שיש או חיפוי אבן. יש לנו כל מה שאתם צריכים. 

ריצוף שיש – יוקרה ויופי נפגשים

רוצים לשדרג את עיצוב הבית ולהפוך אותו להרבה יותר מיוחד? זה משהו שאתם יכולים לעשות ללא שום בעיה אם תחליטו. לשלב ריצוף שיש. רק שימו לב שאם אתם רוצים לעשות את זה כמו שצריך, עליכם לבחור בשיש איכותי שיוכל גם להתאים לביתכם מבחינה עיצובית בסופו של דבר.

 

נסו לתכנן את מה שאתם יכולים לעשות כאשר על שילוב של ריצוף איכותי, שכן אם תדעו לעשות את זה כמו שצריך, התוצאה תוכל להיות הרבה יותר מרשימה בסופו של דבר, וזה בוודאי משהו שיהיה כדאי לכם לקחת לתשומת ליבכם אם חשוב לכם להיות שבעי רצון עם מה שתחליטו לעשות במישור הזה.

משדרגים את עיצוב הבית

כדי שתוכלו לעצב את ביתכם על הצד הטוב ביותר, עליכם להתחיל בכך שתחשבו היטב על שילוב נכון של ריצוף שיש. זה משהו שאתם יכולים לעשות במהירות והוא כמובן לא צריך לגזול לכם יותר מידי זמן. רק כך יהיה לכם ברור לחלוטין שאתם עושים כל מה שצריך על מנת שהכול יהיה לשביעות רצונכם.

עליכם לחשוב היטב על כל פרט שנוגע לעיצוב הבית שלכם, ולזכור שאם אתם מחליטים לשלב ריצוף שיש, זה תמיד יהיה חשוב לעשות את זה בעצתו של בעל מקצוע, אשר יוכל להרחיב בפניכם על כל השיקולים שצריכים לעניין אתכם בעת הזמנת העבודה. כך תוכלו להיות הרבה יותר מרוצים.

תבחרו מבין מבחר סגנונות

אתם יכולים למצוא ריצוף שיש במבחר סגנונות ועיצובים. אתם מצדכם רק צריכים להחליט איך הייתם רוצים לעצב את ביתכם. זה בוודאי משהו שאתם יכולים לעשות בקלות, והוא כבר יאפשר לכם להגיע לתוצאה הרבה יותר מרשימה בסופו של דבר מבחינה עיצובית.

רוצים להבין טוב יותר מה אתם יכולים לעשות מבחינה עיצובית? אתם יכולים להקל על עצמכם במידה רבה אם רק יהיו גורמים מקצועיים שיוכלו לעמוד לשירותכם ולהציע לכם את השירותים שלהם במקרה הזה. זה בוודאי משהו שיהיה כדאי לכם לקחת לתשומת ליבכם כדי שתוכלו להיות בטוחים לחלוטין שאתם עושים את הדבר הנכון מבחינתכם.

 

 

לכל פרויקט גדול או קטן צרו עם המומחים שלנו קשר. 

en_US