מדרגות שיש

מדרגות שיש בטבע – היכן נמצא שיש ומאיפה הוא בא?

אבן השיש משמשת לבנייה ופיסול של יצירות אמנות, מבנים ומדרגות שיש. השיש היא אבן טבעית יפהפייה ומיוחדת. המומחים שלנו באבן גביש אספו לכם מידע מעניין במיוחד כמו איך נוצר השיש? איך נוצרים הצבעים והדוגמאות השונות באבן. ואיפה הוא נמצא בעולם? הכל במאמר הבא: 

איך ואיפה נוצרת אבן השיש? 

אבן השיש מתגבשת מאבן הגיר הנוצרת בדרך כלל מקונכיות, אלמוגים ואצות שהתאספו על קרקעית הים ונדחסו במשך אלפי שנים. לפעמים, הקונכיות והעצמות של יצורים שחיו מזמן שורדים את התהליך הזה. כתוצאה מכך, לפעמים אתם עדיין יכולים לראות מאובנים בריצוף שיש או באבן השיש שלכם. 

שיש הוא סלע מטמורפי, שפירושו ‘סלע שהשתנה’. סלעים מטמורפיים נוצרים מחומרים אחרים שכבר קיימים על פני כדור הארץ. סלעים מקוריים נוצרים ישירות מלבה או מהליבה המותכת של כדור הארץ. השיש נוצר מאבן גיר. במונחים גיאולוגיים, השיש הוא צורה מגובשת של גיר או דולומיט. 

נהוג לקרוא לצורות המגובשות של כמה אבנים אחרות גם שיש, מכיוון שיש להן ורידים דומים ויש להן את אותו פוליש מבריק שאין לאבנים אחרות. זו הסיבה לכך היא סתתים עובדים עם שיש במשך אלפי שנים, הרבה לפני שמישהו ידע להבדיל בין סידן פחמתי למגנזיום סיליקטי. שניהם נראים יפים, אז מה זה משנה?

השיש הלבן הוא לא האפשרות היחידה הקיימת. בשל נוכחותם של מינרלים ומלחים שונים, השיש מקבל צבעים טבעיים מדהימים רבים, מלבן טהור ועד ירוק מנצנץ; צבעים שונים אלה נגרמים על ידי חומרים שונים. לדוגמא, ורידים שחורים או הצללה אפורה נגרמים בדרך כלל על ידי זיהומים בפחמן ואילו ירוק מקושר לנחושת.

ייצור שיש מודרני

מדרגות שיש או ריצוף אבן טבעית משיש הוא סמל של מותרות בכל כך הרבה תרבויות. כיום, ארבע מדינות מחצבות כמעט מחצית משיש העולם. הם: איטליה, סין, הודו וספרד. עם זאת, מדינות רבות אחרות מייצרות גם שיש. 

ריצוף ומדרגות שיש מבית אבן גביש

אבן גביש היא חברה לאספקת אבן טבעית ושיש מהמובילות בתחומה בישראל. הסטנדרטים הגבוהים בהם אנו פועלים, תוך יישום תהליך עבודה באיכות בלתי מתפשרת, הוא פרי של היסטוריה ארוכת שנים בהן משפחתנו הכתה שורשים בענף התעשייה והציבה את הרף לרמת העבודה בתחום. במידה וחיפשתם ריצוף אבן, אבן לחיפוי חוץ, אספקת אבן טבעית וכדומה, הגעתם למקום הנכון! 

he_IL